455 - Basalt ware tekannor och sockerskål

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNOR, SOCKERSKÅL, 3 dlr., basalt ware, England, 1800-talets början, en tekanna stämpelmärkt Davenport, höjd ca 10-17 cm

Nagg

774602

2020-08-21