290 - Wedgwood Blue Shell Edge fat och tallrikar

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WEDGWOOD, fat, tallrikar, 13 dlr., flintgods, England, omkring år 1800, brätte med så kallad "Blue Shell Edge", diameter ca 25, längd 49 cm

Nagg, slitage, fläckar

774678

2020-08-21