Slagbord 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

SLAGBORD, 1700-talets andra hälft, furu, med handsmidda spikar och nitar, 2 grindar med två utfällbara skivor, höjd 72, bredd 105, 2 skivor á 68 cm, total längd 175 cm

Slitage, fläckar, renoverat och kompletterat

774681

2020-05-22