Bordspendyl
Klubbat för:
4 000 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
BORDSPENDYL, Louis XVI, fodral med träskuren dekor, bemålad och förgylld, arkitektoniskt uppbyggt fodral med allegoriska skulpturer och blomsterurna, hel- och halvslag, höjd 52 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, skador, nyckel, pendel och mindre delar av dekor saknas
774744
2020-05-30