Slagbord 1800-tal

Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal
Slagbord 1800-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SLAGBORD, 1800-talets första hälft, ådringsmålat, sargen med två lådor, profilerad kant, höjd ca 74, 56x106, utfälld ca 165 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage, ställvis genomgående torrsprickor, stötmärken, avslag, försträkningar

774753

2020-05-21