Klubbat för:
2 000 SEK
1 500 SEK
SKÖLD, dahl, indo-persisk, 1800-tal, stål, diameter ca 45 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Sliage och bucklor, en sköldbuckla saknas
774813
2020-05-24