565 - Läsfåtölj viktoriansk

565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk
565 - Läsfåtölj viktoriansk

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LÄSFÅTÖLJ, nyrokoko, massiv mahogny med träskurna detaljer, mahognyfaner, textilklädd sits med resårspiraler, stoppade armlän, knapphäftad rygg, bokställ i mahogny på mässingsarm med läsljusstake, Ryssland 1800-talets mitt/andra hälft, höjd ca 133, sitthöjd 45, bredd 63 cm

Bruksslitage

774900

2020-08-21