565 - Läsfåtölj viktoriansk
Klubbat för:
10 500 SEK
Schätzwert
10 000 SEK
Beschreibung
LÄSFÅTÖLJ, nyrokoko, massiv mahogny med träskurna detaljer, mahognyfaner, textilklädd sits med resårspiraler, stoppade armlän, knapphäftad rygg, bokställ i mahogny på mässingsarm med läsljusstake, Ryssland 1800-talets mitt/andra hälft, höjd ca 133, sitthöjd 45, bredd 63 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
774900
2020-08-21