843 - Royal Copenhagen Blå Blomst

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", kaffeservis, 44 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 17 kaffekoppar med fat, 11 assietter, skål, lockurna, ljusstakar, 2+2, 3 saladièrer, ytterfoder, sockerskål med lock samt gräddkanna

Nagg

774951

2020-08-22