568 - Öronlappsfåtölj 1700-/1800-tal

Klubbat för:

9 600 SEK

10 000 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, s k wingback chair, Queen Anne / rokoko, skuren bonad ek, textilklädsel, 1700-/1800-tal, höjd ca 124, sitthöjd 50 cm

Bruksslitage, omklädd i modern textil

774956

2020-08-21