Khyberkniv
Klubbat för:
3 000 SEK
2 000 SEK
KHYBERKNIV, 1800-tal, klinga med förstärkt rygg, fäste i stål, med kavelplattor i ben, läderklädd balja, längd 73 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Skador, balja maskstungen, beslag till balja saknas
774972
2020-05-24