Quama
Klubbat för:
7 800 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
QUAMA, persisk, 1800-tal, klinga med dubbla blodrännor, stämplad Amale Sabri, fäste i trä med beslag sannolikt i låghaltigt silver, svart läderklädd balja delvis med stålbeslag, längd 50 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Zustandsbeschreibung
Slitage, doppsko på balja trol kompletterad
774980
2020-05-24