Quama

Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama
Quama

Klubbat för:

7 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

QUAMA, persisk, 1800-tal, klinga med dubbla blodrännor, stämplad Amale Sabri, fäste i trä med beslag sannolikt i låghaltigt silver, svart läderklädd balja delvis med stålbeslag, längd 50 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Zustandsbeschreibung

Slitage, doppsko på balja trol kompletterad

774980

2020-05-24