Quama
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
QUAMA, persisk, 1800-tal, damaskerad klinga med tre blodrännor, kavelplattor i horn, svart läderklädd balja, längd ca 55,5 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Sliatge, fäste med skador
774981
2020-05-24