572 - Taklampa Swedish Grace

572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace
572 - Taklampa Swedish Grace

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TAKLAMPA, Swedish Grace / Art Deco, stomme i tenn, textilskärm med mässingskant, för 3 ljuspunkter samt 6 ljus, 1920-tal, möjligen Elis Bergh för CG Hallberg, höjd ca 95, Ø 45 cm

Bruksspår, böjda/skeva delar, skärm med slitage/skador, SAV garanterar ej funktionen

774984

2020-08-21