G.A. Berg "Torparen", fåtölj 1940-tal

G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg
G.A. Berg

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

G.A. BERG, "Torparen", fåtölj, 1940-tal, modellen formgiven 1942, stomme av skiktlimmad björk, klädd med naturfärgad sadelgjord, höjd 92, sitthöjd 36 cm

Slitage, kudde saknas, undertill med ersatta skruvar

775023

2020-05-23