Tapio Wirkkala vas och fat

Tapio Wirkkala vas och fat
Tapio Wirkkala vas och fat
Tapio Wirkkala vas och fat
Tapio Wirkkala vas och fat
Tapio Wirkkala vas och fat
Tapio Wirkkala vas och fat

Klubbat för:

80 EUR

200 EUR

TAPIO WIRKKALA, 2 ST, KONSTGLAS, signerade Tapio Wirkkala Iittala, 1950-tal, klart glas, linjeslipade, vasens höjd 16,5 cm, fatets längd 12,5 cm.

Sedvanligt slitage

775051

2020-05-31