Fat cloisonne

Fat cloisonne
Fat cloisonne
Fat cloisonne
Fat cloisonne
Fat cloisonne
Fat cloisonne
Fat cloisonne
Fat cloisonne

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT (5) cloisonne, 1800/1900-tal, motiv med fåglar och blommor, diameter ca 30 samt 24,5 och 15,5 cm

En av de stora med emaljbortfall och lagning, de övriga med slitage, smärre bucklor

775100

2020-05-23