Kunglig dansk plakett
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUNGLIG DANSK, plakett, 1800-tal, "Natten" efter Bertel Thorvaldsens (1770-1844), parian, ram i trä med ögla i brons för upphängning, diameter (med ram) ca 45 cm
Ramen med slitage, smärre krackelyr i godset (tillverkningsdefekt)
775180
2020-05-23