Kunglig dansk plakett

Kunglig dansk plakett
Kunglig dansk plakett
Kunglig dansk plakett
Kunglig dansk plakett
Kunglig dansk plakett
Kunglig dansk plakett

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KUNGLIG DANSK, plakett, 1800-tal, "Natten" efter Bertel Thorvaldsens (1770-1844), parian, ram i trä med ögla i brons för upphängning, diameter (med ram) ca 45 cm

Ramen med slitage, smärre krackelyr i godset (tillverkningsdefekt)

775180

2020-05-23