Brosch kravattnål 18 k guld

Brosch kravattnål 18 k guld
Brosch kravattnål 18 k guld
Brosch kravattnål 18 k guld
Brosch kravattnål 18 k guld
Brosch kravattnål 18 k guld
Brosch kravattnål 18 k guld
Brosch kravattnål 18 k guld
Brosch kravattnål 18 k guld

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCH, trappslipad citrin, otydliga stämplar, höjd 3 cm, KRAVATTNÅL, 18 k guld, oval fasettslipad citrin, stämplad O Kristensen, Göteborg 1919, höjd 6 cm, total vikt ca 5,1 g

Brosch med flertalet tennlödningar och omarbetad, stenar med hack och repor

775216

2020-05-26