Brosch 18 k guld stämplar
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BROSCH, 18 k guld, empire, 1800-talets första del, filigranarbete, koboltblå emaljdekor, 8 hängande kläppar, stämplar saknas, höjd 9 cm, vikt ca 17,2 g
Omarbetat från ett collier till brosch (broschsystem senare), ursprungliga kedjor saknas
775220
2020-05-26