Brosch 18 k guld stämplar

Brosch 18 k guld stämplar
Brosch 18 k guld stämplar
Brosch 18 k guld stämplar
Brosch 18 k guld stämplar
Brosch 18 k guld stämplar
Brosch 18 k guld stämplar

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BROSCH, 18 k guld, empire, 1800-talets första del, filigranarbete, koboltblå emaljdekor, 8 hängande kläppar, stämplar saknas, höjd 9 cm, vikt ca 17,2 g

Omarbetat från ett collier till brosch (broschsystem senare), ursprungliga kedjor saknas

775220

2020-05-26