857 - Kräfttallrikar flintgods

Såld för:

3 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GEFLE PORSLINSFABRIK, GÖTEBORG, kräfttallrikar, 10+1, flintgods, 1900-talets början, diameter ca 25-27 cm

Smärre slitage

775235

2020-08-22