Gravyr över Sala silvergruva

Gravyr över Sala silvergruva
Gravyr över Sala silvergruva

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

GRAVYR, 1700-tal. föreställande Sala silvergruva, efter förlaga av Johan Tobias Geisler, 1724, graverad av Anders Wykman, ca 27x36 cm

Mittveck, nagg, fläckar, påskrifter, gulnat blad

775328

2020-05-24