Bordspendyl
Klubbat för:
950 SEK
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, intarsiadekor, det runda urverket uppburet av svarvade kolonner, emaljerad urtvala med romerska siffror, bredd 25 cm, djup 14 cm, höjd 45 cm.
Slitage, fanerskador, urtavlan med lagningar och nagg, ej funktionstestat, nyckel saknas.
775343
2020-06-02