Byrå
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal, gustaviansk stil, intarsidekor, fanér i bla mahogny och jakaranda, dekorativa beslag i brons, skiva i kolmårdsmarmor, höjd ca 85 samt 96x45 cm
Lås saknas delvis och är defekta, lådorna kärvar, några fanerskador, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage, nyckeln sitter fast i låset
775362
2020-05-24