Byrå

Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BYRÅ, tidigt 1900-tal, gustaviansk stil, intarsidekor, fanér i bla mahogny och jakaranda, dekorativa beslag i brons, skiva i kolmårdsmarmor, höjd ca 85 samt 96x45 cm

Lås saknas delvis och är defekta, lådorna kärvar, några fanerskador, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage, nyckeln sitter fast i låset

775362

2020-05-24