871 - Öl / rödvinsglas 1800-tal

Såld för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÖLGLAS/RÖDVINSGLAS, 16 st., klar glasmassa, 1800-tal, fasettslipad cuppa, fot med knapp, höjd ca 14-17 cm

Varierande höjd och storlek, nagg, slitage

775405

2020-08-22