Berndt Friberg stengods Gustavsberg
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vaser samt skål, 3 dlr, miniatyrer, Gustavsberg, stengods, blank glasyr i oxblod samt brunt, samtliga signerade Friberg samt med Studiohanden, årsbokstav P samt M, mått på skål ca höjd 2, 4,5x4,5 cm, höjd på vaser 4,5 samt 5,5 cm
Smärre slitage
775416
2020-05-24