Berndt Friberg stengods Gustavsberg

Klubbat för:

2 000 SEK

3 500 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vaser samt skål, 3 dlr, miniatyrer, Gustavsberg, stengods, blank glasyr i oxblod samt brunt, samtliga signerade Friberg samt med Studiohanden, årsbokstav P samt M, mått på skål ca höjd 2, 4,5x4,5 cm, höjd på vaser 4,5 samt 5,5 cm

Smärre slitage

775416

2020-05-24