Berndt Friberg
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vaser samt skålar, 4 st, Gustavsberg, miniatyrer, stengods, blå harspäls, aniara, oxblodsglasyr, signerad Friberg samt med Studiohanden, årsbokstäver P,M, höjd på vaser ca 6-6,5 cm, höjd på skålar ca 2,5-4 cm, diamater 5-7 cm
1 med lagning vid mynning
775420
2020-05-24