Berndt Friberg

Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg
Berndt Friberg

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981): vaser samt skålar, 4 st, Gustavsberg, miniatyrer, stengods, blå harspäls, aniara, oxblodsglasyr, signerad Friberg samt med Studiohanden, årsbokstäver P,M, höjd på vaser ca 6-6,5 cm, höjd på skålar ca 2,5-4 cm, diamater 5-7 cm

1 med lagning vid mynning

775420

2020-05-24