1347 - Dosor 6 st olika material
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
DOSOR, 6 st., olika material, 1800-tal, en luktflaska av bärnsten, en oval dosa av pärlemorskal, en rund dosa av elfenben med silverdekor av månskära och grevlig krona, en rund dosa av elfenben, en oval dosa av sköldpadd med mässingsfattning, en rektangulär lackdosa med målad bild
skador
slitage
775429
2020-08-23