1347 - Dosor 6 st olika material

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DOSOR, 6 st., olika material, 1800-tal, en luktflaska av bärnsten, en oval dosa av pärlemorskal, en rund dosa av elfenben med silverdekor av månskära och grevlig krona, en rund dosa av elfenben, en oval dosa av sköldpadd med mässingsfattning, en rektangulär lackdosa med målad bild

skador
slitage

775429

2020-08-23