473 - Ljusstake mässing 1800-tal

Såld för:

2 800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LJUSSTAKE, för två ljus, mässing och förgylld mässing, 1800-tal, höj och sänkbar, bakom ljusarmarna cylindrisk behållare för trästickor, krönt av en tupp, höjd 25 cm

slitage

775435

2020-08-21