2 - Fiskbassäng Kina

2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina
2 - Fiskbassäng Kina

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FISKBASSÄNG, porslin, Kina, 1900-tal, med fyra hänklar i form av tempellejonmaskaroner med ring, dekor av parställda kejsardrakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, höjd ca 55, diameter 62 cm

Smärre slitage

775515

2020-08-21