3 - Höganäs urnor

3 - Höganäs urnor
3 - Höganäs urnor
3 - Höganäs urnor
3 - Höganäs urnor
3 - Höganäs urnor
3 - Höganäs urnor
3 - Höganäs urnor
3 - Höganäs urnor

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÖGANÄS, lockurnor, 5 st., lergods, 1800-talets slut, glaserade i brunt, höjd ca 30-38 cm

Nagg, en saknar lock,

775517

2020-08-21