884 - Elis Bergh Karlberg

884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg
884 - Elis Bergh Karlberg

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ELIS BERGH, "Karlberg", glasservis, 337 dlr., bestående bland annat av 26 champagnestrutar, 36 vitvinsglas, 24 selterglas, 12 sherryglas, 30 punschkoppar, en mängd starkvinsglas, likörglas, höjd ca 5-16 cm

Nagg, slitage, vissa med rund fot, varierande storlek

775541

2020-08-22