Allan eberling, skulptur samt figurer

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ALLAN EBERLING (1897-1975): "Torshälla" samt kungaporträtt, skulptur samt figurer, 4 st, skulptur monogramsignerad AE 67 samt betitlad, höjd ca. 21 cm, figurer rostfritt stål, monogramsignerade AE, stämplade Nyby Bruk, "Konung Karl IX", "Konung Gustav I Vasa", "Konung Gustav III", höjd ca 12-13 cm.

Skulptur med rost, slitage

775736

2020-05-24