Romerskt unguentarium

Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium
Romerskt unguentarium

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROMERSKT UNGUENTARIUM, ca 0-300 e Kr, glas, höjd ca 17 cm

Proveniens: Inköpt i antikaffär i Stockholm på 1960-talet

Jordfynd

775768

2020-05-25