598 - Barometer 1800-tal

598 - Barometer 1800-tal
598 - Barometer 1800-tal
598 - Barometer 1800-tal
598 - Barometer 1800-tal

Såld för:

1 100 SEK

Utropspris

800 SEK

BAROMETER med termometer och hygrometer, fodral fanerat i mahogny, märkt C Gully, Leith, Skottland, 1800-talets första hälft, höjd ca 98 cm

Slitage, torrsprickor, någon skada / avslag

775793

2020-08-21