601 - Bröllops-/begravningskonfekt samling

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BRÖLLOPS- OCH BEGRAVNINGSKONFEKT, SOCKERPULLOR, KRISTYR, ca 25 delar, inslagna och oinslagna, några med applikationer av segelbåt, spinnrock, blommor, kungafoton och broderier, 1800-1900-tal

PROVENIENS
Delar av samlingen från Biby säteri

775812

2020-08-21