Isaac Grünewald

Isaac Grünewald
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald

Klubbat för:

7 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): Sigrid (Hjertén) på stranden i Alassio, signerad Grünewald, färglitografi, bildmått ca 31x40 cm

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Zustandsbeschreibung

Oramad, gulnader

775998

2020-06-14