Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SABEL, europeisk, 1800-talets första hälft, mässingsfäste med spår av förgyllning styrkskena med ansiktsmaskaron, bygelfäste med dekor av trofégrupp, läderbalja med tre beslag i mässing med reliefdekor, längd ca 87 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Balja med slitage

776010

2020-05-24