Porslinsplatta efter Alexander Lauréus
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800/1900-tal, handmålad porslinsplatta, efter en oljemålning av Alexander Lauréus (1783-1823): "An Old Man with a Peep-Show" från 1809, otydligt signerad, ca 25x20 cm
776276
2020-05-26