Porslinsplatta efter Alexander Lauréus

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800/1900-tal, handmålad porslinsplatta, efter en oljemålning av Alexander Lauréus (1783-1823): "An Old Man with a Peep-Show" från 1809, otydligt signerad, ca 25x20 cm

776276

2020-05-26