Ljusstakar
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR (2) 1 par, 1800-talets slut, antkiserande kvinnofigurer (den ena sannolikt Venus) hållande varsin ljusarm, ljuspiporna i brons, figurernas armar i patinerad zink samt övriga kroppen i patinerad gips, socklar i carraramarmor, höjd ca 29 cm
Nagg, slitage, retuscher
776298
2020-05-26