Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR (2) 1 par, 1800-talets slut, antkiserande kvinnofigurer (den ena sannolikt Venus) hållande varsin ljusarm, ljuspiporna i brons, figurernas armar i patinerad zink samt övriga kroppen i patinerad gips, socklar i carraramarmor, höjd ca 29 cm

Nagg, slitage, retuscher

776298

2020-05-26