706 - Skulpturer 1700-tal

706 - Skulpturer 1700-tal
706 - Skulpturer 1700-tal
706 - Skulpturer 1700-tal
706 - Skulpturer 1700-tal
706 - Skulpturer 1700-tal
706 - Skulpturer 1700-tal
706 - Skulpturer 1700-tal
706 - Skulpturer 1700-tal

Såld för:

19 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SKULPTURER, 1 par, i form av ljusbärande änglar, träskurna och bemålade, 1700-tal, höjd ca 38 cm

Proveniens
Märta och Carl Adolpsson Helsingborg

Åldersrelaterat slitage, lagningar

776305

2020-08-22