Bumlingen taklampa
Klubbat för:
100 EUR
Utropspris
200 EUR
TAKLAMPA, Bumlingen, Anders Pehrsson för Ateljé Lyktan, Åhus, 1970-tal, höjd 24 cm, diameter 46 cm,
orangelackerad metall, plastgaller.
Bruksslitage, plastgallar med skada, ej funktionstestad.
776377
2020-05-30