Gustaf Isander Stockholm

Gustaf Isander Stockholm
Gustaf Isander Stockholm
Gustaf Isander Stockholm
Gustaf Isander Stockholm

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSTAF ISANDER (1863-1929): "Expansion" - Stockholm, signerad och daterad Gustaf Isander 1922, etsning, bildmått ca 22x17 cm, rammått ca 55x42 cm

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling samt
Ingår i tema-auktionen Stockholm - Mina drömmars stad

Läs mer

776425

2020-06-14